خرید پوشاک ترکیهnotice

دانلود فونت فارسی فقط برای موبایل

مجموعه از فونت ها فارسی بدون نقص برای Xp

 

bفونت/b های bفارسی برای/b طراحی

این هم مجموعه از بهترین و بی نقص ترین فونت های فارسی برای تایپ و طراحی حرفه ای که خودم جمع آوری کردم و به شما دوستان عزیز تقدیم می کنم. اما در ادامه مطالبی را گذاشتم برای کسانی که نمی دوند این مجموعه به چه دردی می خورد.

فونت چیست؟
به مجموعه حروف‌هایی که با رابطه‌های گرافیکی تصویر نوشتاری یک زبان را نشان می‌دهند در زبان انگلیسی فونت گفته می‌شود.
در زبان فارسی کلمه قلم به جای فونت استفاده می‌شود. اما در بین افرادی که با کامپیوتر کار می‌کنند و یا آشنایی دارند بیشتر از کلمه انگلیسی فونت به جای قلم استفاده می‌گردد.

سایز چگونه محاسبه می‌گردد؟

سایز یک فونت بر اساس فاصله بین پائین‌ترین نقطه کوتاهترین حرف تا بالاترین نقطه بلندترین حرف محاسبه می‌گردد.
پس هنگامی که سایز یک قلم را ١٠ تعریف می‌کنیم یعنی فاصله بین دو نقطه مذکور ١٠ نقطه می‌باشد.

اولین Font فارسی
شرکت کاتب اولین شرکتی بود که توانست قلم فارسی را در کامپیوترهای IBM و سازگار با آن طراحی کند.
این شرکت پایه گذار اساس حروفچینی فارسی دیجیتال در ایران و جهان بود.

حروفچینی فارسی با کامپیوتر چگونه آغاز شد؟
در سال ١٣٦٣ معادل با ١٩٨٤ میلادی شرکت کاتب (مفیدرایانه) موفق شد با استفاده از فناوری روز و چاپگرهای لیزری شرکت HP حروف فارسی را چاپ نماید. این اولین بار بود که شرکتی در سطح جهان توانسته بود فونت فارسی را طراحی کند و بر روی پرینتر لیزری چاپ نماید
این شروع تولید نرم افزارهای فارسی بود.
از حسن فیروزخانی می‌توان به عنوان پدر نشر رومیزی فارسی نام برد. وی با سرمایه گزاری بسیار بالایی که در آن زمان انجام داد و با سعی و تلاش بی وقفه توانست این صنعت دیرپا را به خود مدیون کند. از وی نیز در مجله شبکه شماره ؟؟؟ دی و بهمن سال ١٣٨٤ شمسی تجلیلی به عمل آمده است.

فونتهای فارسی بر روی ویندوز ٩٥
از آن ابتدا شرکتها سعی کردند نوعی Code Page را برای زبان فارسی ایجاد کنند و آن را سوای Code Page عربی به بازار ارائه دهند. اما این کار به هیچ وجه پیش نرفت چرا که هیچ تعاملی بین این موسسات و مایکروسافت وجود نداشت. و فقط باعث مشکل آفرینی بیشتر و بیشتر برای کاربران شد.
با در نظر گرفتن اینکه سیستم ویندوز بر اساس Code Page به دنبال حرف مورد نظر بر روی فونت نمی‌گردد. مشکلی در رابطه با انتقال فونت از ویندوز ٩٥ به ویندوز ٩٨ نبود.

فونت فارسی بر روی ویندوز ٩٨
با تکمیل تر شدن ویندوز و نتیجتا ویندوز ٩٨ عربی ویندوز ٩٨ فارسی نیز به بازار آمد و اما این بار همه تصمیم گرفتند که با همان Code Page ١٢٥٦ مایکروسافت کار کنند و فقط تغییراتی جزئی را روی چند فایل اصلی ویندوز بدهند تا چهار حرف اصلی فارسی بر روی ویندوز ٩٨ عربی فعال شوند.
پایه و اساس ویندوز ٩٨ ام ای نیز مانند ٩٨ بود و به همین خاطر بعد از آمدن نسخه عربی آن به بازار به سرعت فارسی شد.
بین ویندوز ٩٨ و ام ای (نسخه‌های عربی) دیگر هیچ مشکلی برای نقل و انتقال فایلهای حروفچینی شده وجود نداشت چرا که دیگر استاندارد ١٢٥٦ برای همه موسسات ایرانی استاندارد شده بود.

Farsi Font بر روی ویندوز ٢٠٠٠ و XP
فونت فارسی به هیچ عنوان بعد از ویندوز ٩٨ تغییرات اساسی نکرد و تا به حال همان فونتها بین کاربران منتقل می‌شود. بر روی ویندوز ٢٠٠٠ و XP نیز کار می‌کنند. اما بسیاری از کسانی که اطلاعات جزئی از سیستم طراحی و ساخت فونت داشتند، سعی در تغییر نام فونت به نام شرکت خود و یا نام خود کردند و همین امر باعث بروز خطاهای بسیاری در ساختمان فونت می‌گردید. و متاسفانه هیچ شرکتی تا به حال فونتهای صحیح را به کاربران معرفی نکرده و کاربران نمی‌دانند که بسیاری از مشکلاتشان به خاطر استفاده از همین فونتهای فارسی است.

طریقه نصب فونت ها فارسی

برای نصب صحیح مراحل زیر را دنبال کنید.

Start–>>Control Panel–>>Font بعد صفحه ای به نام Font باز میشود که در آن تعدادی فایل(فونت) با پسوند (TTF) وجود دارد. بر روی گزینه File کلیک کنید. و بعد Install New Font را انتخاب کنید. در این مرحله باید به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید. در ابتدا باید در قسمت Drives درایوی که فونت های مورد نظر شما در آنجا SAve شده است را انتخاب کنید. بعد در قسمت Folders باید فولدری که فونت ها در آن SAve هست را انتخاب کنید. بعد از اینکه روی فولدر فونت ها دابل کلیک کردید فونت ها در قسمت List Of Font ایمپورت میشود . بعد از اینکه تمام فونت ها ایمپورت شد بر روی گزینه select کلیک کنید. و در آخر هم گزینه Ok را انتخاب کنید.

دانلود مجموعه فونت های فارسی مخصوص اکس پی(farsi font)منبع : www [dot] tooscd [dot] blogfa [dot] com [slash] post-776 [dot] aspx

خرید پوشاک ترکیه

ساعت CK طرح رویال