خرید عینک آفتابی Louis Vuitton با قیمت ارزان

آیا میدانید برترین عینک سال 2014 نزد افراد معروف همین عینک است ؟

انتخاب آرمین 2afm ، سیروان خسروی ، کیم کارداشیان ، ریحانا ، علیرضا حقیقی و... می باشد

خرید عینک آفتابی Louis Vuitton با قیمت ارزان

تحویل رایگان به سراسر ایران | پرداخت هزینه درب منزل پس از تحویل کالا

لینک خرید عینک لویی ویتون توضیحات عینک لویی ویتون

ساعت دستبندی LED Arina اسپرت

ارائه شده در رنگ های مختلف و زیبا

هم یک دستبند اسپرت و هم یک ساعت LED

دارای تقویم روز شمار

این ساعت در حالت عادی خاموش بوده و با

لمس آن ساعت روشن و نمایان خواهد شد.

دارای 6 ماه گارانتی تعویض

قیمت : 15000 تومان

تحویل رایگان به سراسر ایران | پرداخت هزینه درب منزل پس از تحویل کالا

لینک خرید عینک ریبن آبی توضیحات عینک ریبن آبی
عينك خلباني شيشه جيوه اي

glassesRayBan

عينك خلباني شيشه جيوه اي

عينك Ray Ban

به همراه كيف عينك

محصولي متفاوت و منحصر بفرد از كمپاني rayban

با قابليت بازتاب 90 از اشعه هاي مضر افتاب

طراحي برتر ويژه سال 2013

عينك فوق اسپرت با طراحي جديد

شناخته شده به عنوان عينك محبوب هنرپيشگان


» براي مشاهده توضيحات و تصاوير بيشتر اين محصول اينجا را کليک کنيد ...

روش خريد: براي خريد پس از کليک روي دکمه زير و تکميل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل يا محل کار تحويل بگيريد، سپس وجه کالا و هزينه ارسال را به مامور پست بپردازيد. جهت مشاهده فرم خريد، روي دکمه زير کليک کنيد.

قيمت فقـط : 28.000 تـومان


notice

دانلود نرم افزار ماکسیمم کرک شده

معرفی نرم افزارهای اندازه گیری تنوع گونه ای
نرم افزارهای اندازه گیری تنوع گونه ای

با پیشرفت روز افزون جمعیت دنیا، پیشرفت علم و توسعه تکنولوژی، تاثیر تخریب انسان روی طبیعت بیشتر شده و سیمای طبیعت روز به روز حالت طبیعی و اولیه خود را از دست می دهد. لذا حفاظت از تنوع زیستی یک وظیفه مهم محسوب می شود. برای به وجود آوردن سیاست های قابل اجرا در زمینه حفظ تنوع زیستی ابتدا لازم است معنی این مفهوم برای ما روش باشد. یك جامعه زیستی دارای یك ویژگی به نام تنوع گونه‌ای می‌باشد و روش‌های متعدد گوناگونی برای اندازه‌گیری این مفهوم پیشنهاد گردیده‌ است. برای مطالعه تنوع باید ابتدا اجزای آن را شناخت. تنوع خود ترکیب یکنواختی و غنای گونه ایست. یکنواختی توزیع وفور گونه ایست. هر چه این توزیع یکسان تر باشد یکنواختی بیشتر است . شاخص های متعددی برای اندازه گیری یکنواختی گونه ای ارائه شده است. برای اندازه گیری غنای گونه ای نیز تعداد زیادی شاخص ابداع شده است که هر کدام به طریقی با ارائه یک عدد میزان، غنا را در یک قطعه نمونه و یا یک رویشگاه نشان می دهند. ولی از بین شاخص های متفاوت ارائه شده، شمارش تعداد کل گونه ها یا عنوان غنای گونه ای از همه مشهورتر است . محاسبه شاخص های تنوع و مقایسه نتایج آن ها روش مفیدی جهت مطالعه تنوع زیستی بوده است.

به علت پیچیده بودن و وقتگیر بودن محاسبه شاخص های تنوع، غنا و یکنواختی، امروزه از برنامه های کامپیوتری استفاده می شود. پیشرفت های حاصله در تکنولوژی محاسبه، بر روی تجزیه و تحلیل داده های محیطی و پوشش گیاهی انقلابی به وجود آورده است و در حال حاضر می توان حجم عظیمی از اطلاعات را با سرعت و با کارایی زیاد پردازش نمود. پیشرفت اصلی در سال های اخیر مربوط به ساخت وتوسعه کامپیوترهای شخصی (PC) می باشد و شرکت های زیادی اقدام به ساخت این کامپیوترها نموده اند که بیشتر آن ها دارای حافظه کافی جهت آنالیز داده های پوشش گیاهی هستند.

هدف از این مقاله، معرفی نرم افزارهایی است که جهت اندازه گیری شاخص های تنوع، غنا و یکنواختی گونه ای از آن ها استفاده می شود. این برنامه ها یا به زبان BASIC و یا FORTRAN نوشته شده اند. برخی تحت DOS و برخی تحت WINDOWS هستند و بر وری کامپیوترهای شخصی قابل نصب و استفاده هستند.

 

 نرم افزارهای اندازه گیری تنوع گونه ای

 BIODIVE   5.1:

این نرم افزار در سال 1995 توسط بائو و بنو ساخته شد و برای مطالعات جامعه شناسی گیاهی، گیاه شناسی و جغرافیای زیستی مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار بیشتر از 20 شاخص تنوع آلفا و یکنواختی (سیمپسون، برگر-پارکر، مکینتاش، مارگالف، منهینیک، فاگر، شانون، بریلوئین، پیلو، هیل، آلاتالو، مولیناری، آماره Q، سری های لگاریتمی و ...)و شاخص های تنوع بتا (ویتاکر، کدی، ویلسون و شمیدا و ...)را محاسبه می کند.علاوه بر اندازه گیری تنوع گونه ای برای تعیین شاخص های تشابه برون بلانکه، جاکارد، سورنسون، موریسیتا و ... نیز بکار می رود.

 Bilological Professional  7.0:

این نرم افزار در سال 2001 توسط گیج و مک آلیس  ساخته شد و اندازه گیری شاخص های تنوع، آنالیز خوشه ای و رسته بندی توسط این برنامه قابل اجرا است. این نرم افزار می تواند محاسبات آلفا ( پلات فراوانی (K-Dominance,Rank) و مدل های فراوانی (Log-Series,Broken Stick)، شاخص های تنوع شانون، سیمپسون، برگر-پارکر، مارگالف، هیل ومکینتاش)، محاسبات بتا (غنای گونه ای و جکنایف)، آنالیزهای چندمتغیره (آنالیز مولفه های اصلی، CA، NMDS، آنالیز خوشه ای) و آزمون من ویتنی و همبستگی را انجام دهد.

DesktopGARP  1.1.6

این نرم افزار در تحقیقات تنوع زیستی و بوم شناسی مورد استفاده قرار می گیرد و به کاربر اجازه می دهد که پراکنش گونه ها را پیش بینی و تجزیه وتحلیل کند.با استفاده از این نرم افزار همچنین می توان همبستگی بین حضور و عدم حضور گونه ها گیاهی و عوامل محیطی را تعیین کرد.

Diver

این نرم افزار در سال 1993توسط توتمرس ساخته شد و برای بررسی مدل های اکولوژیک تنوع گونه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل های اکولوژیک تنوع گونه ای:

Geometric – Series

Log – Series model

Log – Normal

Broken  Stick model

اگر مدل اول و دوم بر جامعه مورد مطالعه حاکم باشد، نشانگر آن است که تعداد گونه های با فراوانی کم، بسیار زیاد و تعداد گونه های با فراوانی بالا، بسیار کم می باشد. این گونه مدل نشان دهنده جوامع نابالغ با تنوع گونه ای پائین و جوامع شکننده و بی ثبات می باشد.

غالبیت مدل سوم بر جامعه مورد مطالعه نشانگر این است که تعداد گونه ها با فراوانی متوسط، بسیار زیاد هستند. این گونه مدل نشانگر جوامع باثبات، با تنوع گونه ای بالا و تعداد گونه بالا می باشد.

اما اگر مدل چهارم غالب باشد، نشانگر این است که تعداد گونه ها و فراوانی مربوط به هر کدام برابر است و ماکزیمم تنوع گونه ای به چشم می خورد، لیکن بایستی توجه داشت که در جهان تخریب شده کنونی نمی توان جایی را پیدا کرد که گونه ها دارای فراوانی یکسان باشند. بنابراین با احتمال بسیار ضعیف می توان جامعه ای را پیدا کرد که با این مدل تطابق داشته باشد.

 Diversity Calculator 4.0:

این نرم افزار توسط زیپی در سال 2003ساخته شد. این نرم افزار می تواند شاخص های تنوع از قبیل سیمپسون، شانون، مارگالف، بیربور و جردن، یول، نسبت فراوانی به غنا و ... را محاسبه کند.

 Diversity Ref  1:

این نرم افزار توسط کیندت در سال 2002 ساخته شد و برای اندازه گیری شاخص های متعددی تنوع گونه ای بکار می رود.

  Ecological Methodology  6.0:

این نرم افزار توسط کربس و کنی در سال 2001  و براساس کتاب Ecological Methodology نوشته کربس ساخته شده است.شاخص های سیمپسون، شانون وینر، بریلوئین، کامارگو، اسمیت و ویلسون، نی اصلاح شده و برآورد جک نایف توسط این نرم افزار قابل اندازه گیری است.

 Ecosim 7.26:

این نرم افزار توسط گوتلی و انتسمینگر در سال 2002 تهیه شد. یک برنامه کامپیوتری جالبی برای آزمون فرض صفر در جامعه شناسی گیاهی است.از این برنامه جهت اندازه گیری شاخص های تنوع گونه ای نیز استفاده می شود. این نرم افزار به کاربر اجازه می دهد که الگو های جامعه را با استفاده از آزمون مونت کارلو برای بوجود آوردن شبه جوامع ارزیابی کند.

 EstiamteS 6.0

این نرم افزار توسط کولول در سال 1997ساخته شد و به راحتی در سیستمهایWindowsو  Macintoshقابل اجرا است.این نرم افزاریک دامنه ای از شاخص ها و برآورد کننده های تنوع زیستی را محاسبه می کند و برای اندازه گیری شاخص های غنای کل، شانون وینر، سیمپسون و سری های لگاریتمی بکار می رود.برخی از شاخص ها به داده های فراوانی نسبی و برخی تنها به داده های حضور و عدم حضور گونه ها نیاز دارند.

بین سال های 1997تا 2006، این نرم افزار بیش از 20هزار بار توسط کاربران و در بیش از 100 کشور جهان دانلود شده است.

ExactS 1.0

این برنامه نیز توسط کیندت در سال 2001ساخته شد و برای اندازه گیری متوسط غنای گونه ای استفاده می شود.

 Instat 2.0.9

این نرم افزار توسط مرکز خدمات آمار تهیه شده و علاوه بر آزمون های آماری معمولی، شاخص های تنوع، غنا و یکنواختی را نیز محاسبه می کند.

 Krebswin  0.94

این برنامه کامپیوتری توسط برزوستوسکی (1998)و بر اساس کتاب Ecological Methodologyنوشته کربس ساخته شده است.توسط این برنامه، شاخص های تنوع، فواصل اکولوژیکی و آنالیز خوشه ای انجام می گیرد.

MVSP

این نرم افزار هنوز تحت DOS است و رسته بندی، آنالیز خوشه ای و محاسبه شاخص های تنوع توسط این نرم افزار قابل اجراست.

 Nucosa

این نرم افزار در سال 1994 توسط گینز ساخته شد. علاوه بر اندازه گیری شاخص های تنوع شانون، بریلوئین، سیمپسون و مکینتاش و...، امکان مقایسه شاخص ها در جوامع گیاهی نیز وجود دارد. 

بررسی تنوع گونه ای بر اساس تکنیک یک پارامتری:

در این روش در محور x، پارامتر مقیاس است که برای هر روش متفاوت است و در محور yهم شاخص های اشخاص قرار می گیرند.برای مقایسه شاخص ها سه روش متداول رینی، هیل، پاتیل و تیلی استفاده می شود.

 PAST  0.88

این نرم افزار توسط هامر و همکاران در سال 2001ساخته شد ومخفف Palaeontological Statistics است و بیشتر برای مطالعات پالئواکولوژی مورد استفاده قرار می گیرد. توسط این برنامه می توان اندازه گیری شاخص های تنوع، طبقه بندی و رسته بندی گیاهی را نیز انجام داد.

PC-ORD  3.09

این نرم افزار توسط مک کان و میفورد در سال 1997ساخته شده و برای تجزیه و تحلیل چندمتغیره داده های اکولوژیکی اعم از طبقه بندی و رسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.در این نرم افزار نیز شاخص های تنوع شانون وینر، سیمپسون و شاخص یکنواختی پیلو قابل محاسبه است.

PopTools  2.4

این نرم افزار توسط هود در سال 2002 ساخته شد. این برنامه همراه با Excel می تواند آنالیزهای پیچیده اکولوژیکی را انجام دهد.با این برنامه می توان فواصل اکولوژیکی، شاخص های تنوع و رگرسیون را انجام داد.

PRIMER

این نرم افزار در سال 2003 ساخته شد و توسط آن می توان شاخص های غنای مارگالف، یکنواختی پیلو، بریلوئین، فیشر، سیمپسون، شانون، هیل و ... را محاسبه کرد.

Rarefrac.Bas

این برنامه جزو نرم افزارهای کتاب Statisticalecologyنوشته لودویگ و رینولدزمی باشد و با استفاده از این برنامه می توان منحنی های قیاس آماری را رسم و امید ریاضی غنای گونه ای را برای جوامع گیاهی برآورد کرد.

 Sdiver.Bas

این برنامه نیز جزو نرم افزارهای کتاب Statistical ecology نوشته لودویگ و رینولدز  می باشد و بااستفاده از این برنامه می توان شاخص های غنا، تنوع و یکنواختی را محاسبه کرد.

SPADE

این نرم افزار مخفف  Species Prediction And Diversity Estimation است و شاخص های مختلفی از غنا، تنوع و تشابه گونه ای را از انواع مختلفی از داده های نمونه از یک یا دو جامعه گیاهی تخمین می زند.

Species RichClus

این برنامه نیز در سال 2001 توسط کیندت ساخته شد و برای اندازه گیری متوسط غنای گونه ای رویشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

SPECRICH 1.0

این نرم افزار، غنای گونه ای  را از روی داده های فراوانی گونه ها محاسبه می کند.

The Vegan 1.4.0

این نرم افزار در سال 2002توسط اکسانن ساخته شده و اکثر تجزیه و تحلیل های بوم شناسی و جامعه شناسی گیاهی (آزمون منتل، آنالیز خوشه ای، PCA، NMDS، CCA و...)را انجام می دهد. قبل از اجرا ضروری است که R (یک نرم افزار آماری شبیه به S-Plus) بر روی کامپیوتر نصب شود.

Ws2m

این نرم افزار نیز برای محاسبه و تجزیه و تحلیل تنوع گونه ای استفاده می شود.این نرم افزار همچنین توزیع گونه – فراوانی و شاخص جاکارد را نیز تعیین می کند.
منبع : seedbank [dot] mihanblog [dot] com [slash] post [slash] 15

تبلیغات

ساعت بند چرم الیزابت تخفیف ویژه

با ظاهري جالب و كيفيتي بينظير وفوق العاده شيك و زيبا

ساعتي با ظاهري متفاوت، مدرن و همچنين با دوام

يكي ار محبوب ترين و پرطرفدارترين ساعت ها در اروپا

ساعت بند چرم الیزابت تخفیف ویژه

رنگبندي:سبز, قهوه اي , نارنجي ,مشکی و قرمز .سفید

ساعت بند چرم الیزابت تخفیف ویژه

تحویل رایگان به سراسر ایران | پرداخت هزینه درب منزل پس از تحویل کالا

ساعت بند چرم الیزابت تخفیف ویژه ساعت بند چرم الیزابت تخفیف ویژه


ساعت CK طرح رویال