خرید پوشاک ترکیهnotice

دانلود کتاب های گاج سبز

بهترین کتاب های کنکورر
وقت نداریم ؛ باید ازکمترین زمان حداکثراستفاده رو کنیم

پس سریع می ریم سر اصل مطلب :

معرفی بهترین کتابهای تست و روش های خوندنشون:

میدونم حوصله ی خوندن این مطالب رو نداری و صرفا به این دلیل به این وبلاگ سر زدی که چند تا کتاب تست خوب بهت معرفی کنم اما بدون که زدن تست های این کتابها بدون روش هایی که بهت توضیح می دم فایده ی چندانی نداره چون برخی از این کتابها تو سایت ها و وبلاگ های دیگه هم معرفی شده واون چه که این وبلاگ رو از وبلاگ های دیگه متمایز می کنه روش های معرفی شده هست

 

زیست:

بهترین و کامل ترین کتاب تست زیست سال دوم ، سوم و پیش1و2 حال حاضر تو بازار ایران  کتاب خیلی سبز  تالیف برادران نصری (ابوذر و کمیل) هست که به نوعی  قبول شدنم رو تو رشته ی پزشکی مدیون این دو برادر هستم.

دومین کتاب تستی که می تونم برای زیست دوم ، سوم وپیش1و2 بهت معرفی کنم  مجموعه ی طبقه بندی شده ی زیست شناسی و آزمایشگاه (کتاب بنفش) تالیف دکتر مهرداد عالی پور هریسی انتشارات همگامان و کانون فرهنگی آموزش هست.

و بالاخره اگه خیلی وقت داشتی بهت پیشنهاد می کنم  بری و  میکرو طبقه بندی گاج رو هم بزنی.

اما مهم تر از زدن تست روش درس خوندن برای زیسته:

ببین تو برای درس کلاسی یک یا چند دور یه فصل رو عمقی می خونی  تا اینجای کاردرسته  اما باید بدونیکه که برای کنکور مرور کردن مهمه نه عمقی خوندن. پس بعد از خوندن یه فصل زیست به طور عمقی  باید اون رو دو یا سه بار روزنامه وار مرور کنی و بعدش با زدن تست نقاط ضعفت رو از روی کتاب درسی برطرف کنی نه از روی پاسخنامه.

دقت کن که باید این تست ها رو به صورت آموزشی بزنی نه زمان دار توصیه می کنم جواب هر تستی رو که می زنی چه درست چه غلط از روی کتاب درسی بخونی میدونم خیلی وقت گیره ولی ارزشش رو داره چون زیست مهم ترین درس اختصاصی هست و در کل ضریب 12 داره.

در ضمن اگه دانش آموز پیش دانشگاهی هستی درمورد زیست پایه (سال دوم و سوم) کارت فقط و فقط مروره نه عمقی خوندن بعد از دو یا سه بار مرور یه فصل  می ری  سراغ  تست و همون طور که در بالا بهت توضیح دادم عمل می کنی .

همچنین بهترین و کامل ترین کتاب برای ژنتیک مندلی  ژنتیک کنکور تالیف دکتر مهدی آرام فر هست و برای ژنتیک جمعیت هم میتونی از کتاب خیلی سبز استفاده کنی (سعی کن باهاش کنار بیای)

 

شیمی:

بهترین و فوق العاده ترین کتاب تست شیمی سال دوم ، سوم وپیش1و2 حال حاضر تو بازار ایران  شیمی مبتکران  تالیف مهندس بهمن بازرگانی و دکتر رضا بابایی هست. دقت کن که تست های این کتاب آموزشیه و توی بعضی از صفحاتش ممکنه از ده تا سوال فقط  چهار تا شو بتونی جواب بدی بنابراین راه حل سوال هایی رو که بلد نیستی از روی پاسخ نامه یاد بگیر. در مورد تست هایی که از متن کتاب مطرح شده بازم پیشنهادم اینه که بری و از روی کتاب یه دور جوابشو بخونی.

برای شیمی پیش1و2 میتونی از کتاب خیلی سبز تالیف دکتر نیما سپهری و دکتر محمد مرعشی هم استفاده کنی .

بازم اگه وقت داشتی می تونی میکروطبقه بندی گاج رو هم بزنی.

دریاضی تجربی :

برای ریاضی سال دوم میتونی از میکرو طبقه بندی گاج  تالیف مرتضی محمدی نژاداستفاده کنی

برای ریاضی سال سوم هم می تونی از پرسمان بندی گاج وبرای آماراز میکروطبقه بندی گاج  استفاده کنی .

بهترین کتاب تست برای ریاضی عمومی پیش تجربی هم میکرو طبقه بندی گاج تالیف مهندس علی مقدم هست .

 

ادبیات:

ادبیات مهم ترین درس عمومی هست پس خوب گوش کن ببین چی میگم :

درس ادبیات رو باید به صورت موضوعی خوند :

معنی لغت : به طور معمول 3 سوال تو کنکور رو به خودش اختصاص می ده . که بخش عمدش همون لغات واژه نامه ی آخر کتابه  بنابراین لازم نیست کلی وقت صرف یادگیری لغات متن کتاب درسی کنی. با یاد گیری همون لغات واژه نامه ی آخر کتاب به راحتی میتونی سوالات این بخش رو جواب بدی.

املا : به طور معمول 2 تست رو تو کنکور به خودش اختصاص می ده. اکثر بچه ها از املای کنکور وحشت دارن؛ برای موفقیت تو این بخش کافیست که که هر درس کتاب درسی روازاول تا آخربخونی با این کار با یه تیر دو نشون می زنی هم لغات مشکل کتاب درسی رو مشخص می کنی و هم میتونی به سوال های احتمالی که از متن کتاب درسی مطرح میشه جواب بدی . بدون و مطمئن باش که با انجام این روش به راحتی میتونی به اکثر سوالات این بخش جواب درست بدی.

تاریخ ادبیات: به طور معمول 2 یا 3 تست رو تو کنکور به خودش اختصاص می ده . تنها منبع این بخش همون تاریخ های ادبیات نوشته شده در ابتدای برخی دروس و همچنین بخش اعلام در آخر کتاب درسی هست پس تنبلی نکن و هم زمان با خوندن هر درس اعلام مربوط به اون رو هم بخون.

آرایه های ادبی : معمولا 3 تست رو به خودش اختصاص می ده .

به هر حال در این مورد  بهتره برین و از نفرات برتر شهرتون در مورد این بخش کسب اطلاعات کنید.

واما مهم ترین بخش ادبیات قرابت معنایی هست که  معمولا 9 تست رو به خودش اختصاص می ده برای این بخش مهم توصیه می کنم از کتاب فوق العاده ی  قرابت معنایی تخته سیاه تالیف مهران شرفی و پوریا جوادزاده استفاده کنی . توصیه می کنم که تک تک ابیات این کتاب رو با مفهومش چند دور بخونی .

این رو هم بدون که اشعار حفظی و درآمد هایی که در ابتدای فصول نوشته شدن نیز گاهی اوقات با یه سوال خودشون رو تو کنکور نشون می دن .

5 سوال مربوط به زبان فارسی هم از کتاب زبان فارسی سال سوم مطرح میشه که به وقتش در مورد اون هم توضیح می دم .

 

 

قت عربی :

بعد ازخوندن جزوه ی یه دبیر خوب می تونی از کتاب های تست تخته سیاه تالیف مهدی شریفی و میکروطبقه بندی گاج استفادی کنی .

 

 

دین و زندگی :

بعد از اینکه یه درس رو یک یا چند دور برای مدرسه به طور عمقی خوندی حداقل دو بارروزنامه وار مرورش می کنی و میری تست های کتاب جامع دین و زندگی انرژی اتمی تالیف مسلم بهمن آبادی رو میزنی در ضمن می تونی پیام های آیات رو هم از همین کتاب بخونی و اگه وقت داشتی می تونی مجموعه ی طبقه بندی شده ی دین و زندگی کنکور کانون فرهنگی آموزش رو هم بزنی .

 

 

کن زبان انگلیسی :

از کتاب زبون سال دوم هیچ سوالی تو کنکور مطرح نمیشه ولی به خاطر سپردن واژگان این کتاب برای کنکور ضروری هست که برای اون هم میتونی از راهنمای گام به گام انگلیسی منتشران تالیف عبدالله قنبری استفاده کنی .

به نظر من بهترین کتاب برای واژگان وگرامر سال سوم راهنمای گام به گام انگلیسی منتشران تالیف عبدالله قنبری هست . یادتون باشه که زبان سال سوم خودش رو با دو یا حد اکثر سه سوال تو کنکور ظاهرمی کنه ومعمولا یکی از این سوال ها گرامره .

بهترین و کامل ترین کتاب برای زبان پیش انگلیسی کتاب خیلی سبز تالیف دکترپرویز بیرجندی و دکترعلیرضاجابری هست که علاوه بر داشتن تست های استاندارد ، کلیه ی قواعد مربوط به گرامر پیش و پایه و همچنین کلیه ی واژگان پیش و پایه رو هم شامل میشه .

با خوندن این کتاب نیاز به استفاده ازهیچ کتاب کمک آموزشی دیگه ای نداری

تو درسی مانند شیمی خوندن متن کتاب درسی خیلی مهمه پس صرفا به جزوه ی معلمت اکتفا نکن.

 

 

به خودت اعتماد داشته باش و بدون اونچه که داوطلبان کنکور رو از هم متمایز میکنه صرفا میزان ساعات مطالعه نیست بلکه روش های مطالعه و کیفیت کاره ؛ موفق باشی .

راستی منتظر سوال ها و نظرهای خوبت تو قسمت نظرات هستم . سعی می کنم در اولین فرصت به سوالت جواب بدم .

 
منبع : shayan26 [dot] mihanblog [dot] com [slash] post [slash] 28

خرید پوشاک ترکیه

ساعت CK طرح رویال