خرید پوشاک ترکیهnotice

دانلود کوچولو عارف

تصنیف های عارف قزوینی ( دانلود و شعر ) - قسمت اول

بالاخره بعد از دریافت چندین تصنیف از دوستان عزیز که جمع آوری این بایگانی از تصنیف های عارف برایشان مهم بود ، 20 تصنیف گردآوری شد.از جمله کسانی که واقعاً به بنده در این حرکت کمک کرد آقا سروش بود.فکر کنم نیمی از این تصنیف ها را ایشان از نوار کاست ها و آلبوم های مختلف و حتی یکی از تصنیف ها را از روی فایل تصویری برداشته و آن را در اختیار بنده گذاشتند.افراد دیگری هم همچون آقا مرتضی و آقای صالحی بنده را در این امر یاری و اطلاعاتی را به بنده دادند.خوشبختانه در زمینه تصنیف های عارف ، آقای ارشد تهماسبی ( نوازنده تار که محسن کرامتی را در آلبوم پنجه دشتی یاری کرد. ) ، زحمت کتاب بسیاری جامعی را کشیده اند که توسط موسسۀ فرهنگی- هنری ماهور از سال 82 چاپ شده و می تواند مرجع بسیار مناسبی برای یادگیری و آشنایی با تصنیف های عارف باشد.در این کتاب 27 تصنیف از تصنیف های عارف به همراه توضیحاتی پیرامون چگونگی شکل گیری آنها و نُت صحیح هر تصنیف به صورت مجزا چاپ شده.بنده نسخه PDF این کتاب را که برای اولین توسط آقا فرید در دنیای اینترنت منتشر شد را برای دانلود با کمی تغییر گذاشته ام که در آخر میتوانید این کتاب ارزشمند را دانلود و مطالعه کنید و اگر به نت هر تصنیف احتیاج داشتید از آن پرینت بگیرید.به علت بالا بودن حجم این فایل ممکن است برای عزیزانی که از اینترنت DialUp استفاده می کنند مشکلاتی به وجود آید که متاسفانه از بنده هم کاری ساخته نیست ، ولی به این دوستان پیشنهاد می کنم اگر شده به کافی نت هم بروند ، این کتاب را دانلود و مطالعه کنند.در ضمن باز هم به علت محدودیتی که بلاگفا برقرار کرده ، مجبور شدم این مطلب را هم تکه تکه کنم! حالا چند مطلب باید منتشر کنم تا این تکه ها کامل شود خدا می داند.در ضمن همۀ 20 تصنیف به همراه فایل فشرده شده 15 تصنیف و همچنین کتاب فوق الذکر ، در بخش دانلود های وبلاگ موجود است.باز هم از همۀ دوستان عزیزانی که تصنیف هایی افزون بر تصنیف های قرار گرفته در بخش دانلود های وبلاگ دارند ، آن را یا به صورت ایمیل برای بنده بفرستند و یا در سایتی آپلود کنند تا بنده آن را با دیگر تصنیف ها منتشر کنم.

.....................................................................

  


 

تصنیف شور – خوانندگان: زنده یاد ایرج بسطامی و سیما بینا (در اختیار ندارم)

 

عارف درباره چگونگی ساختن این تصنیف در دیوان خود نوشته : " تقریباً در سن 18 سالگی قبل از آمدن به طهران گفته ام.این تصنیف در رشت به عشق یک ارمنی زاده گفته شده ".این تصنیف تا کنون توسط  زنده یاد ایرج بسطامی و سیما بینا خوانده شده که بنده دومی را در اختیار نداشتم.

 

دانلود 

 

 


 

تصنیف شور – خوانندگان: استاد شجریان و شهرام ناظری

 

عارف درباره چگونگی ساختن این تصنیف در دیوانش نوشته : " این تصنیف را عارف بعد از مرگ شیدا ، در تهران در ورود فاتحان ملت به تهران ( 1326 هجری قمری ) ساخته ام ".تا کنون استاد شجریان این تصنیف را به صورت نیم دوچهارم و نیم شش چهارم خوانده است.همچنین شهرام ناظری هم این تصنیف را اجرا کرده که هر دو را می توانید دانلود کنید.

 

 

 

 

دانلود با صدای استاد شجریان  -  دانلود با صدای شهرام ناظری 

 


 

تصنیف افشاری – خوانندگان : استاد دوامی (اجرای خصوصی) ، پریسا و الهه (در اختیار ندارم)

 

این تصنیف در سال 1326 ساخته شده است . این تصنیف تاکنون توسط : الهه و پریسا و بدون ساز توسط استاد دوامی خوانده شده.این تصنیف از جمله تصنیف هایی است که عارف در جوانی سروده و مضمون سیاسی ندارد.

دانلود با صدای پریسا  دانلود با صدای استاد دوامی

 

 

 

 

 


 

سه گاه – خواننده : استاد شجریان ، عبدالوهاب شهیدی (دراختیار ندارم) و الهه (دراختیار ندارم)

 

این تصنیف را عارف بخاطر افتخار السلطنه ، دختر زیبای ناصرالدین شاه ساخته است.این تصنیف را  استاد شجریان و عبدالوهاب شهیدی مشترکاً با الهه خوانده اند.

 

دانلود

 

 


 

تصنیف دشتی – خواننده : استاد شجریان و الهه ( اضافه شد )

 

عارف درباره چگونگی تشکیل این تصنیف در صفحه 358 دیوان خود می نویسد : "این تصنیف در دوره دوم مجلس شورای ایران در طهران ساخته شده".این تصنیف را تا کنون استاد شجریان و الهه خوانده اند که  الهه بند اول را اجرا کرده و شما می توانید هر دو فایل را دانلود کنید.

 

از خون جوانان وطن لاله ( وطن لاله ، وطن لاله ) دمیده

از ماتم سرو قدشان سرو ( جانم سرو ، خدا سرو ) خمیده

 

چه کج رفتاری ای چرخ چه بد کرداری ای چرخ سَر کین داری ای چرخ

نه دین داری نه آیین داری ( نه آیین داری ) ای چرخ (2)

 

از ابر کرم خطۀ ری رشک ختن شد

دلتنگ چو من مرغ قفس بهر ( جانم بهر ، خدا بهر ) وطن شد

 

 

چه کج رفتاری ای چرخ چه بد کرداری ای چرخ سَر کین داری ای چرخ

نه دین داری نه آیین داری ( نه آیین داری ) ای چرخ (2)

 

دانلود با صدای استاد شجریان  دانلود با صدای الهه

 

 

 

برای دانلود کتاب تصنیف های عارف هم ایـــنــجا کلیک کنید.

 118 صفحه | حجم : حدود ۲۷ مگابایت

 

 

مطالب مرتبط :

تصنیف های عارف قزوینی ( توضیحات ) (اطلاعاتی آماری و توضیحاتی پیرامون تصنیف های عارف)

 عارف قزوینی که بود ؟ - قسمت اول (بیوگرافی عارف قزوینی) 

 

 

پی نوشت : تصنیف هنگام می ( از خون جوانان وطن ) با صدای الهه که زحمتش را آقا مرتضی کشیده اند در تاریخ 27/6/1387 به متن اضافه شد.

 
منبع : www [dot] awaz [dot] blogfa [dot] com [slash] post-179 [dot] aspx

خرید پوشاک ترکیه

ساعت CK طرح رویال